آموزش زبان

دانلود کتاب ، فایل و آموزش زبان های خارجی

آموزش زبان

دانلود کتاب ، فایل و آموزش زبان های خارجی

image-in-blog

پارس اکتان پارس اکتان
آخرين نظرات
جمعه, ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۰۶:۳۳ ب.ظ

بررسی دوره آموزشی به روش میشل توماس

image

در این پست قصد داریم به معرفی دوره های میشل توماس بپردازیم تا ایده ای برای انتخاب صحیح منبع آموزشی ، در اختیار علاقمندان و زبان آموزان قرار دهیم.

دوره صوتی آموزش زبان میشل توماس، مجموعه ای از فایل های صوتی است که برای چندین زبان مختلف ( فرانسه، آلمانی،، روسی، ژاپنی اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، چینی ، عربی، لهستانی، هلندی و یونانی) ارائه شده است. میشل توماس به بیش از 10 زبان مختلف تسلط

 داشت  وی در مدت کوتاهی یک زبان جدید را به ستارگان سینما آموزش می داد!

« چیزی به نام دانش آموز ضعیف نداریم ، این معلمها هستند که ضعیفند! »

این یکی از مهم ترین قسمت های روش میشل توماس میباشد ‍: مسئولیت کامل یادگیری شما بستگی به آموزنده دارد نه به شاگرد. این میتواند تضمین کند که شما میتوانید آسوده خاطر و مطمئن باشید ، که به طور مؤثری موجب یادگیری شما می شود.

شعار موسسه آموزشی او این است: برای یادگیری زبان، شما نیاز به هیچ کتابی ندارید، نه بخاطر سپردن و نه تکلیف . دانش آموزان در فایل صوتی از روی کتابی نمی خوانند، آنها آمادگی و یا آموزش قبلی نداشته اند، فقط راهنمایی هایی را در فایل صوتی می شنوند. در این روش شما، به عنوان یادگیرنده، سومین دانش آموز خواهید بود که به صورت فعال در کلاس شرکت خواهید نمود. (در واقع همه ما زبان مادری را به این روش یاد گرفته ایم )این مجموعه آموزشی از دوره های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از:

دوره مقدماتی Foundation Course : شامل هشت ساعت آموزش صوتی است،

دوره پیشرفته Advanced Course: این دوره از پنج ساعت آموزش و یک راهنمای اساسی تشکیل شده است. در پایان ،شما در زمینه های گسترده و تشکیل جملات پیچیده توانایی خواهید داشت.

دوره زبان ساز Language Builder :   بهبود مهارت های کلامی و تلفظ زبان آموز و آشنایی با ساختار جملات.

دوره واژگان Vocabulary Course : این دوره بیش از 1000 واژه را به زبان آموز آموزش می دهد.

دوره مرور Review Courses : این دوره شامل دوره مرور مقدماتی و دوره مرور پیشرفته است که یک یا دو جلسه یادگیری یک به یک با میشل توماس است و به مرور سریع مطالب اقدام نموده و درک مطالب را تقویت می کند.

لازم به ذکر است که: زبان پایه این مجموعه، انگلیسی می باشد، لذا برای یادگیری آشنایی نسبی با زبان انگلیسی، ضروری است.

سرگذشت میشل توماس :

میشل توماس، متولد 1914 لهستان، در جوانی به آلمان فرستاده می شود ، سپس به شهر وین در اتریش می رود. پس از اشغال اتریش توسط نازی ها به فرانسه می گریزد و پس از تحصیل در رشته روانشناسی به حزب مقاومت فرانسه می پیوندد. او مدتهای زیادی در اردوگاههای اسیران جنگی اسیر بوده و توسط گشتاپو به جهت فرارهایش شکنجه شده است. در این زندگی پر فراز نشیب او با زبانها و فرهنگهای مختلفی آشنا می شود ، به طوریکه به خاطر آموزش زبان به ارتش آمریکا در فرانسه ، درسال 1994 نامزد مدال ستاره نقره ای می شود. او می گوید: « زندگی در دوران اسارت بسیار سخت بود اما من خودم را سرگرم می کردم.» پس از جنگ در سال 1947 ، وی به لس آنجلس رفته و مرکز آموزش زبان میشل توماس را تاسیس می نماید و بعد از 50 سال آموزش زبان به علت سکته قلبی در سال 2005 از دنیا می رود.

او در مورد چگونگی استفاده از این روش می گوید:

هیچ وقت سعی نکنید به یاد بیاورید. در این روش، یادگیری مبنی بر فهمیدن است. چیزی که شما می فهمید، شما می دانید و چیزی که شما می دانید ، فراموش نمی کنید. ریلکس باشید! اجازه دهید همه تنش ها و اضطراب های مربوط به یادگیری از شما خارج شوند. کاملا ارتباط برقرار کنید. دکمه توقف در یادگیری شما نقش کلیدی دارد . با استفاده از آن قبل از پاسخ دانش آموزان، با صدای بلند جواب دهید . شما با فکر کردن بر روی جواب هر سوال یاد می گیرید، نه با تکرار. برای جواب دادن به خود زمان دهید. اگر اشتباه کردید، آزرده خاطر نشوید . دوره ها به گونه ای هستند که تا زمانی که شما همه چیز را کاملا نفهمید، نمی توانید پیش بروید، پس کمی به عقب برگردید و دوباره تکرار کنید. اشتباهات قسمتی از فرایند یادگیری هستند .

نظرات (۰)

هيچ نظري هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی